wyrównanie poziomu głośności

Dyskusja w dziale 'nagrania i edycja' rozpoczęta przez bizarro, 16 Lis 2006.

Dyskusje związane z pracą nagraniową w studio. Ten dział jest skierowany przede wszystkim na osoby zajmujące się dźwiękiem na codzień i nie jest związany z amatorskim nagrywaniem w domu.

1. bizarro

bizarro nowy użytkownik

szukalem na forum ale nie moglem sie niczego doszukac wiec zakladam nowy temat. mam takie pytanie. co nalezy zrobic i jakie metody stosowac aby wszystkie kawalki ktore pozniej wrzuce na plyte cd brzmialy podobnie czyli zeby ich poziom glosnosci byl zblizony do siebie? do kazdego utworu podchodzi sie indywidualnie dlatego tez czasem trudno zachowac ten poziom i mimo wszystko beda one brzmialy roznie. nie bedzie to bardzo odczuwalna roznica jak sie zachowa "jakies" zasady np uzywajac kompresora ale napewno taka roznica wystapi chodzby nawet w minimalnym stopniu. z tego co slyszalem niektorzy zakladaja tzw "sesje masteringowa" w multitracku i gotowe mixy wrzucaja po kolei do programu nastepnie sluchaja kolejno kazdego kawalka i odpowiednio przepuszczaja przez to przez co konkretnie potrzebuja. jakie sa wasze metody chetnie poslucham?
  2. mieto

mieto nowy użytkownik

metoda: na słuch :D
  3. grzesiekintro

grzesiekintro użytkownik +5 lat na dzwiek.org

normalizacja jesli chodzi ci o poziom szczytowy, tak?
  4. bizarro

bizarro nowy użytkownik

chodzi o wyrownanie poziomu glosnosci wszystkich utworow ktore pozniej odtwarzane z plyty nie beda sie roznily tym ze jeden bedzie glosniejszy a nastepnie po przelaczeniu kolejny z plyty bedzie brzmial ciszej. z tego co wiem narmalizacja sluzy do zwiekszenia poziomow glosnosci najglosniejszych fragmentow nagrania i zakresu dostepnych poziomow. im mniejszy zakres tym nizsza jakosc dzwieku. takze to nie bedzie normalizacja. jestem w trakcie robienia autorskiego materialu i chce sie zapoznac z tym problemem wczesniej bo jak mowi powiedzenie podobno "im wczesniej tym lepiej".
  5. grzesiekintro

grzesiekintro użytkownik +5 lat na dzwiek.org

zapinaj na sume limiter i po kłopocie....

Share This Page