Waves i Jedna Gałka

Dyskusja w dziale 'nowe produkty i wydarzenia - archiwum' rozpoczęta przez Sempoo, 29 Mar 2011.

 1. Sempoo
  Offline

  Sempoo stały bywalec

  Posty:
  1,458
  Lokalizacja:
  Berlin
  DAW:
  Nuendo
 2. Daniel Gąsiorowski
  Offline

  Daniel Gąsiorowski użytkownik

  Posty:
  224
 3. JoachimK
  Offline

  JoachimK moderator globalny

  Posty:
  2,417
  Dla mnie nie fajnie. Jestem jak najbardziej za minimalizmem, ale mam od jakiegoś już czasu wrażenie, że ostatnie produkty tej firmy są tworzone nie z pomysłu inżynierów dźwięku, a pod wpływem nacisku speców od marketingu, z adresowaniem produktu do osób co najwyżej średnio zorientowanych w pracy nad miksem.
 4. szuwar
  Offline

  szuwar nowy użytkownik

  Posty:
  155
  Dokładnie tak jest. Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać rolę jaką właściwy marketing pełni w uzyskaniu przychodów. Oni wiedzą co robią. Tych średnio zorientowanych osób jest najwięcej.
 5. JoachimK
  Offline

  JoachimK moderator globalny

  Posty:
  2,417
  Zawsze wiedzieli - co do tego nie ma wątpliwości ;)
 6. Daniel Gąsiorowski
  Offline

  Daniel Gąsiorowski użytkownik

  Posty:
  224
  Chodziło mi o to że ładnie brzmią, taka luźna refleksja po pierwszym posłuchaniu, nie dają oczywiście zbyt wielkiego pola do manewru ale brzmią ciekawie, a jaki z kogo realizator i jakie wykorzystuje techniki i narzędzia do pracy to już jego sprawa.
  Oczywiście Panowie mają racje że to zabiegi marketingowe som ;)
 7. jacko
  Offline

  jacko Administrator Staff Member

  Posty:
  10,447
  Zawód:
  mikser
  Lokalizacja:
  Wrocław
  DAW:
  Pro Tools
  Z Waves jest tak samo jak w przypadku PT HD - rynek jest już tym nasycony, nie ma zbyt wielu chętnych, więc wymyślają nowe rzeczy dla gigantycznego rynku home recordingowego. Natomiast podstawowe narzędzia Waves głównie z pakietu Platinum są już wszędzie. Jedyną formą zarabiania pieniędzy w tym nayconym rynku będzie udoskonalanie istniejących produktów lub wypuszczanie innych doskonalszych, które zastąpią te starsze. Natomiast obserwując to od wielu widzimy, że nie jest to wcale takie łatwe. Pluginy sprzed 10 lat nadal są w użyciu, bo te wymyślone dziś wcale nie są dużo lepsze, a my nadal z przyjemnością słuchamy nagrań zrobionych 10-20 lat temu (i oczywiście starszych sprzed technologii cyfrowej, ale nie o tym tutaj mowa).

  W każdym razie ja nie będę sprawdzał tych nowych produktów Waves. Moje doświadczenie pokazało mi, że w większości przypadków jest to strata czasu i pieniędzy (jak w przypadku Waves CLA, które kupiłem, ale którego dziś nie używam i nie mam możliwości sprzedania tego ze względu na zasady firmy Waves).
 8. konop_tnt
  Offline

  konop_tnt stały bywalec +5 lat na dzwiek.org

  Posty:
  1,656
  Zawód:
  inżynier
  Lokalizacja:
  Białystok
  DAW:
  Cubase
  Nie sprawdzałem tego i też nie sprawdzę. Może są świetne, może po prostu przyzwoite, a może wręcz bezuzyteczne.
  Sama funkcjonalność jak dla mnie skierowana dla średnio rozgarniętych mikserów albo po prostu muzyków, którzy bez dużego wnikania chcą osiągnąć jakiś tam efekt.
  Tetstowałem CLA Guitar, Bas i drums i przy takich narzędziach zaczynam gubić radość z miksowania. Niby fajnie, ale to nie to...
 9. Daniel Gąsiorowski
  Offline

  Daniel Gąsiorowski użytkownik

  Posty:
  224
  Ja tylko posłuchałem demka na stronie, ale też bym czegoś takiego nie kupił bo szkoda kasy a te brzmienie można osiągnąć normalnymi zabiegami, szkoda wydawać piniądze.

Share This Page