Mikrofon do komputera

Dyskusja w dziale 'LOW END' rozpoczęta przez Jedrula, 6 Kwi 2013.

tanie rzeczy używane w domowym lub projektowym studio

1. Jedrula

Jedrula nowy użytkownik

Witam! Posiadam laptopa Samsung SE11 (http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1249925_-se11-aura-dinic-samsung.html). Chcę nagrywać covery na YT b po prostu klasyczna gitara + wokal. Wbudowany mikrofon jest do du... a mój przy słuchawkach wiele się od niego nie różni.
    Szukam czegoś co dobrze ściągnie i wokal i gitarę zachowując przy tym dobry w miare czysty dźwięk.

Znajomy poleca mi ten mikrofon: http://www.ceneo.pl/13411846
    acz kolwiek nie wiem czy to dobry wybór.
    Cena do max 100 zł, nie musi być to profesjonalne tylko po prostu by w miarę dobrze nagrywało.
    Myślicie że w Sony Vegas studio uda mi się zmontować i dźwięk z kompa i obraz z aparatu ? Btw. mój aparat nagrywa dźwięk również słabo i zniekształca gitarę za to obraz bardzo dobrze.

Pozdrawiam.
  2. Kaczor954

Kaczor954 Super Moderators Staff Member

obawiam się że trafiłeś na złe forum... nie wiem co w Twoim znaczeniu oznacza w miarę czysty dźwięk i na pewno nie zrobi tego mikrofon za 30 zł i na bank nie będzie się "dobrze nagrywało" ale mimo wszystko życzę powodzenia!

Pozdrawiam
    kubann4 lubi to.
  3. Jedrula

Jedrula nowy użytkownik

Jestem laikiem w sprawach informatycznych / muzycznych itp Dlatego proszę o help ;x
  4. tomekk79

tomekk79 częsty gość

Nie, to nie jest dobry wybór, właściwie to jest wybór tragiczny.

Z góry przepraszam, jeśli moja odpowiedź wyda się zbyt brutalna, ale myślę, że lepiej dowiedzieć się prawdy niż tkwić w błogiej nieświadomości.
    1. za 100 zł, czy nawet 200 zł. nie uzyskasz nawet zadowalającego efektu. 100 czy 200 zł za sam mikrofon, a gdzie reszta ??
    2. jeżeli planujesz "montować dźwięk z kompa i obraz z aparatu" to życzę powodzenia.
    Pora jest późna więc będę się strzeszczał - przy takich założeniach lepiej w ogóle daj sobie spokój i nie zaśmiecaj YT i internetu kolejnymi fatalnej jakości coverami. Szkoda Twojego czasu, przestrzeni dyskowej jak i czasu kogoś, kto przypadkiem trafi na taki cover.
    kubann4, RadekX oraz Kaczor954 lubią to.
  5. Kaczor954

co do wideo, to popieram kolegę wyżej.
    jeśli chodzi o dźwięk, to pojawiły się na rynku mikrofony USB (mikrofon z wbudowanym interface'm) i w tą stronę bym się kierował na Twoim miejscu. Nie jest to wydatek 100 zł a raczej kilkuset złotych i to jest najtańsza i najszybsza droga, więc jeśli to za dużo, to zacytuję:

Brutalne ale bardzo prawdziwe....
    Może koledzy na innych forach powiedzą co innego, bo to jest forum pro audio i niestety, ale rozprawia się tu zazwyczaj o bardziej profesjonalnych kwestiach i wyznacznikiem jakości jest raczej jakość studyjna wyznaczana przez najlepsze produkcje.
    tomekk79 lubi to.
  6. Fasol

Fasol nowy użytkownik

Polecam zajrzec na http://www.fabrykarapu.pl blog o nagrywaniu, ostatnio bylo o tanich mikrofonach i sposobach na nagrywanie
  7. urbi

urbi użytkownik

8. Kaczor954

9. urbi

urbi użytkownik

Na maca i na pc, na pc musisz miec sterowniki ASIO4ALL, u mnie dziala na sound forgu. Dziala na XP/WIN7/WIN8

Mi dziala na WIN7.
  10. Kaczor954

a no to spoko. na stronie producenta jest napisane, że działa tylko pod urządzeniami Apple. Z resztą jak wszystko od Apogee z tego co wiem...
  11. urbi

urbi użytkownik

Na PC dziala w tej chwili JAM i MIC, czy inne dzialaja nie wiem. Tak na stonie jest napisane, ale to sa informacje oficjalne :) Nieoficjalnie dziala tez na PC.

Ja mam sprawdzone tylko JAM i wlasnie na mikrofonie.
  12. tomekk79

tomekk79 częsty gość

Dobry bajer nie jest zły :)
    Ciekawostka, że na filmie są 2 takie mikerofony i jeszcze ta wielkoformatowa konsoleta studyjna ;)

Okablowanie wygląda na typowo i-coś tam coś tam, bo jest niestandardowe, producent i dystrybutor w PL nic nie wspomina o współpracy z WIN, chyba, że ten mikrofon posiada 'standardowy' interfejs i można do niego dokupić odpowiednie okablowanie.

Co i tak i tak nie zmienia faktu, że pomysł nagrywania dźwięku mikrofonem i obrazu aparatem cyfrowym jest lekką pomyłką.
    Nie chce mi się już po raz N-ty pisać dlaczego, polecam lekturę tematu dotyczącego nagrywania wywiadów / mikrofonu do kamery.
    Kaczor954 lubi to.
  13. urbi

urbi użytkownik

Okablowanie, ja uzywam kabla usb ktory jest w zestawie. Wpinam sie do PC po usb i po zabawie. A jak potrzebuje nagrac cos na szybko to wpinam sie w ipada.
  14. tomekk79

tomekk79 częsty gość

Jeśli ma kabel ze standadowym wtykiem USB to faktycznie, jest szansa, że zadziała. Przy czym należy pamiętać, że jakość tegoż produktu nie jest zbyt wysoka, ale na pewno znacznie wyższa niż to, co zaproponował autor w swoim pierwszym poście :)
    Kaczor954 lubi to.
  15. Naja

Naja użytkownik +5 lat na dzwiek.org

16. urbi

urbi użytkownik

Ok, tylko ze blu ma bit rate 16 a mic od apogee ma 24 bity.
  17. Naja

Naja użytkownik +5 lat na dzwiek.org

Wersja PRO ma 24/192, poaz tym pytający w watku zaznaczył, że nie musi być profesjonalnie, więc myślę, że 16bit w zupełności wystarczy.
  18. tomekk79

tomekk79 częsty gość

Myślę, że nie usłyszysz specjalnie różnicy pomiędzy 16 a 24 bit
  19. urbi

urbi użytkownik

OK, roznica jest zasadnicza. Brzmienie, rozdzielczosc.

A moze taki PRODIPE USB LANEN?
  20. tomekk79

tomekk79 częsty gość

Pełna zgoda, co do rozdzielczości, natomiast z resztą polemizowałbym ... aby usłyszeć różnicę 16 vs 24 bit musiałbyś mieć na prawdę haj endowy preamp. Idę o zakład, że w ślepym teście nie rozróżnisz próbkowania 16-to i 24-ro bitowego.

Share This Page