Kotara, kurtyna do wygłuszenia ściany. Jaki materiał i gdzie kupić w necie.

Dyskusja w dziale 'akustyka i budowa studia' rozpoczęta przez Gildorian, 22 Paź 2012.

adaptacja akustyczna i konstrukcja studia nagrań

1. Gildorian

Gildorian nowy użytkownik

Witam. Chodzi mi o materiał sporej grubości może taki przypominający kurtynę w teatrze, żeby powiesić przy ścianie - chodzi o pochłanianie i rozpraszanie, dźwięku(choć bardziej to pierwsze). Czy ktoś wie gdzie w internecie można takowy materiał zamówić i jaki materiał najlepiej zastosować? Będę wdzięczny za pomoc.
  2. PiterD

PiterD użytkownik

Google > "kurtyny teatralne"
    http://scanmusic.pl/kurtyny

Materiał jak najgrubszy i gęsty. W celu zwiększenia pochłaniania kurtyny powiesić w mocnym stopniu udrapowania.
  3. Gildorian

To by było zbyt proste. OD Google zacząłem poszukiwania ;-) ale dzięki za linka ;-)PS. nie chodzi mi o firmę która wykona dla mnie kurtynę tylko szukam sklepu który sprzeda mi materiał z którego kurtyny sie wykonuję. Resztę zrobie sobie sam za darmo :))
  4. Artur(m)

Artur(m) stały bywalec

...i aby przesunąć zakres pochłaniania w stronę niskich, odsunąć od ściany.
    A tak ogólnie to łatwiej i lepiej (może nie szybciej), a na pewno - skuteczniej, zrób panele absorbcyjne
    Wierzaj mi, przeszedłem dokładnie przez gęste kotary, odsunięte od ściany o 20cm.
    Odradzam. Zobacz jak wygląda sala prób z panelami u mnie
    http://www.dzwiek.org/threads/przedwczoraj-oficjalne-otwarcie.10576/
  5. Gildorian

No to pozazdrościć takiej "malej" sali prób :) Ja mam pracownie muzyczną w której do dyspozycji mojej pozostaje 388 cm na 340cm powierzchni :) Muszę coś na ścianę 388 cm powiesić bo szlag mnie trafia z odbiciami. Panele są super ale boje się że jak je powiesze to już tak mi się przez nie zmniejszy pomieszczenie, iż klaustrofobii się nabawie :)
  6. Artur(m)

Artur(m) stały bywalec

No to zrób pięć paneli 1m x .5m x .2m (z dziesięciocentymetrowym wkładem PT80), albo z wkładem 5cm wełny mineralnej PT80 (zobaczysz, że będziesz dziękował, że nie wieszałeś kotar) i powieś bliżej sufitu, oby tylko nie były dokładnie na przeciw siebie, a żeby "patrzyły" na ściany nie przysłonięte panelami, tak jak w zamku błyskawicznym:). Domniemuje, że pozostałe ściany są zagospodarowane oknami i drzwiami.
    ...miałem kotary to wiem.
  7. Imacman

Imacman nowy użytkownik

8. nextaz

nextaz nowy użytkownik

9. Weste

Weste użytkownik

Hah ! U mnie w mieście :) a ja głupi szukałem w necie ;d
  10. olseno

olseno nowy użytkownik

może alcantara? na allegro po 14 za m2. gęstość chyba byłaby wystarczająca
  11. Kamil Sołdacki

Kamil Sołdacki częsty gość

Alcantara jest bardzo cienka, nadaje się na pokrycie absorberów szerokopasmowych, ale nie na kotarę.
  12. timeouter

timeouter nowy użytkownik

Witam,

Szukam jakiegos wygodnego materialu do wygluszania dzwieku, ktory moge wozic i szybko rozkladacj na lokacjach wideo. Czy znacie moze jakies systemy tego typu dostepne w polsce:

http://www.amazon.com/gp/product/B002JPD8GW

Domyslam sie ze pluszowe kotary tez mozna latwo rozwiesic na statywach (mam taki zestaw do greenboxa, ktory powinien sie nadawac do tego) ale moze znacie jakies inne zestawy bardziej "podreczne" ?

Share This Page