Cubase nie odczytuje niektórych utworzonych wcześniej wraz z zawartością projektów.

Dyskusja w dziale 'Cubase / Nuendo' rozpoczęta przez Jach-Mann, 2 Lip 2010.

Forum użytkowników programów Cubase oraz Nuendo

1. Jach-Mann

Jach-Mann nowy użytkownik

Cubase SX3 od dłuższego już czasu nie chce odczytywać mi tylko dwóch spośród wielu projektów nad, którymi pracowałem wcześniej. Podczas otwierania wyskakuje wykrzyknik z informacją "Can not open project file nazwa.cpr !". Zawsze mi się otwierały wszystkie projekty łącznie z tymi, które teraz nie chcą się otworzyć. To się stało tak nagle z dnia na dzień. Najpierw jeden nie chciał się otworzyć, a potem drugi też. Co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem?
  2. kornel_k

kornel_k użytkownik +5 lat na dzwiek.org

A prawa dostępu do plików w systemie operacyjnym?
  3. Jach-Mann

Pracuję na windowsie xp i nie mam potrzeby ustawiać ani zmieniać praw dostępu (także są tak jak są od instalacji windowsa). Ostatnimi czasy wkradło mi się trochę wirusów, ale staram się je na bieżąco likwidować chociaż nie wiem na ile skutecznie. Wydaje mi się, że to też nie o to chodzi, bo po formacie było tak samo. Być może ktoś ma opisany ten błąd w jakimś podręczniku. Jeśli nie w polskim to w oryginalnym tym grubym angielskojęzycznym. Tam chyba powinno być wszystko tylko, że ja go nie posiadam. Kiedyś miałem go pożyczonego, ale dziś nie mam już tej możliwości.
  4. BtQ

BtQ Super Moderators Staff Member +5 lat na dzwiek.org

Taki błąd pojawia się jak próbujesz otworzyć plik niezgodny z formatem CPR - taki plik najczęściej jest po prostu uszkodzony. Mnie kilka razy zdarzylo sie, że plik się nie otwierał po jakimś wykrzaczeniu programu i pojawiał się taki właśnie błąd. Musiałem otwierać plik projektu z backupu.
  5. Jach-Mann

Już rozumiem no właśnie przy wykrzaczeniu programu tak też się działo i zdarza się, że laptop traci łączność z kartą dźwiękową TC Electronic Konnekt Live podłączoną przez firewire. Podobno ten model karty muzycznej koliduje z płytą główną i takie też akcje mi się dzieją, ale najważniejsze, że nigdy podczas nagrywania. Czyli jeśli nie mam backupu, albo zapisanego gdzieś na płycie wcześniej projektu zanim pojawiał się ten błąd to zapewne nie mam już szans na odzyskanie zawartości. Chyba, że po plikach audio w projekcie dochodzić co do czego i wstawiać w nowym projekcie (o ile nie są też uszkodzone).

Share This Page